Tengen Toppa Gurren Lagann

GIGAAAA DORIRUUU BUREIKAAAAAA!!!!!!!ANN | ANiDB

Anime'nin Adı:Tengen Toppa Gurren-Lagann
Diğer Adları:天元突破グレンラガン, Maiking Break-Through Gurren-Lagann
Kategori:TV Serisi
Tür:MechaAksiyon
Bölüm Sayısı:27
Yayım Tarihi:1/4/2007 ile 30/9/2007 arası
Firma/Stüdyo:GAINAXAniplexKonamiFrontlineManglobe Inc.,DOGA Productions
Yapımcılar/Sanatçılar: 

Yönetmen:Masahiko OTSUKAShouji SAEKIHiroshi KURIMOTOKatsuichi NAKAYAMA,Hiroyuki IMAISHIHiroyuki YAMAGAAkitoshi YOKOYAMAOsamu KOBAYASHI
Senaryo:Kazuki NAKASHIMAHiroshi YAMAGUCHIKurasumi SUNAYAMAMasahiko OTSUKAShouji SAEKI
Animasyon:SushioChikashi KUBOTAAkira AMEMIYAShin ITAGAKIHirokazu KOJIMAYoh YOSHINARIKeisuke WATANABESatoshi YAMAGUCHI
Müzik:Taku IWASAKI
Dizayn:Atsushi NISHIGORIYoh YOSHINARITanıtım: 

Gelecekte insanlar, yeraltına kurdukları köylerde yaşamaktadırlar. Yeryüzünden kendilerini izole eden bu insanlar, sık sık gerçekleşen depremler yüzünden sürekli daha derine inmişlerdir.

Yeraltındaki köylerden biri olan Jeeha'da yaşayan ve ailesini yıllar önce bir depremde kaybeden Simon, köydeki en iyi kazıyıcılardan biridir. Simon, birgün kazısı esnasında garip bir alet bulur, bunun üzerine "Gurren Brigade"in lideri olan Kamina, Simon'u çetesinin bir üyesi yapar. Kamina, yaşadığı deliğin üstünde bir hayat olduğunu düşünmekte ve bu delikten kaçmayı düşlemektedir. Ancak Simon ve Kamina'nın kaçma teşebbüsleri hep başarısızlıkla sonuçlanmıştır.

Yine başarısızlıkla sonuçlanan bir kaçma teşebbüsünün ardından Kamina hapse, Simon ise kazma işine gönderilir. Ancak bu kazıyı diğerlerinden farklı yapan Simon'un keşfidir. Ancak bu sırada gerçekleşen depremle, yeryüzünden Simon'un köyüne bir robot ve genç bir kız düşer. Yoko adındaki bu kıza robotla dövüşünde Kamina yardım eder ancak pek etkili olamazlar. Simon, Yoko ve Kamina'yı bulduğu şeye götürür. Bu, vücudunda yüz olan küçük bir robottur. Simon'un Lagaan adını verdiği bu robotun yardımı sayesinde yeryüzüne çıkan kahramanlarımızı daha fazla dev robot, macera ve bilinmeyen bir dünya beklemektedir. 

Not: Bu bir Animanist çalışmasıdır.


Çeviri: Miyacho & Alazi
Düzenleme: Sodakazam

BÖLÜMLER: [TORRENT]

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. Yıllar yıllar önce ingilizcesini izlemiştim. Çok güzeldi. excellent rating almıştı zaten. Çevrilmesine sevindim. Çok teşekkürler.

    YanıtlayınSil