İzleyiciler

» »Etiket Yok » Mühim bir duyuru

Grubu genişletmek, daha geniş içerikler ve sohbet ortamı oluşturmak adına interaktif bir platforma geçmek istiyoruz. Cevaplarınızı varsa farklı fikirlerinizi ve diğer görüşlerinizi bekliyoruz. Bunların dışında yalnızca yandaki ankete oy vererek de  kanaatinizi dile getirebilirsiniz.
«
Önceki
Sonraki Kayıt
»
Sonraki
Önceki Kayıt

9 yorum

Mühim bir duyuru
 1. İyi olur kullandım ama maddi olarak zorlayacak ise geçmeye gerek yok. Site ismi alıp buraya da yönlendirilebilinir.

  Ben serileri hdd de arşivliyorum. Yawara serisini malesef çok yüksek boyutta olduğu için arşivleyemiyorum. En azından bölüm çıktıktan belli bir süre sonra 480p de konabilir.

  Çeviriler için teşekkürler, iyi çalışmalar.

  YanıtlaSil
 2. İşinizi kaliteli yaptığınız ortada...serilerin daha hızlı (haftada enazından 1 bölüm) çevirilmesi ve daha çok kaliteli seriler sunulacak ise neden olmasın.

  Bana göre torrent ile paylaşım ve altyazıyı gömülü olmaması büyük alkışı hakkeden durum.

  Başarılarınızın devamı dileğiyle... kolay gelsin.

  YanıtlaSil
 3. Maddi olarak zor bir karar aslında. Şuan blog a kaç kişi geliyor bunun sayısüna göre karar vermeniz daha yerinde olur. Elinizdw bi sayı yok ise beli bir süre gözlemlemenizi tavsiye ederim. Yeni geçeceğiniz sistemin en az maddi olarak kendine yete bilmesi lazım. Siz zaten ne olursa olsun madi ve manevi olarak bu işte bulunuyorsunuz. Alacağınız ekstra yük sizi yaptıklarınızdan soğuta bilir. Reklam kear oranları zaten belidir. Kalitesiz reklamlarlar almıycak kalitede bir gurupta olmanız cabası. Size ta siyen dış destek veya kendi desteklerinizle değil kendi kendine yete bilen bir oluşum olarak sürdürmeniz. Zaten takip edenler için bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Yeni insanların katılması için önemli bir adımda olsa kaliteyi azaltıcak, hatta kalitesiz bir oluşuma dönüşmeye sebep ola bilir. Bukadar uzun anlatığım için üzgünüm ama sizin yaptığınız şeyi çoğu gurup ya başaramıyor yada fazla menfaat gözeterek yapıyor. Umarım sizin için en hayırlısı olur.

  YanıtlaSil
 4. Maddiyat ile ilgili herhangi bir sıkıntımız yok, reklam falan da olmayacak hâli ile. Üstte de yazdığı gibi amacımız grubu genişletip daha fazla içerik sunmak ve bir sohbet ortamı yaratmak. Bu süreçte gruba yeni katılımlar da olabilir tabii ancak bu demek değil ki kaliteden ödün vereceğiz. Ne kadar seçici olduğumuzu bilseniz şaşarsınız. :D Güzel olacak kısacası...

  YanıtlaSil
 5. Yaklaşık 8 yıldır AMT'de ve 6 yıldır da SoutenSubs'ta adminim. iki grup için de defalarca kez yeni şeyler denendi. Bunlara dayanarak size naçizane bir kaç tavsiyem olacak.

  ilk olarak Portal vb. gibi ortamlar ağır bir internet yükü ve veri akışına neden oluyor. Bu nedenle güzel bir server olması lazım. Tahminimce hepiniz çalışan işinde gücünde insanlarsınız. Bir grup öğrenci tayfası için ağır olabilir maddeten ama üstteki yorumdan anladığım kadarıyla böyle bir durum sizin için ağır değil gibi. işin maddi yönünden ziyade bu işle uğraşacak, uğraşırken sıkılmayacak bir arkadaş lazım. Biraz karmaşık bir ortamı var portalların. Çevirmen ya da encoder tayfasına ekstra bir yük getirir her ikisiyle uğraşmak


  Bir diğer mevzu ise Facebook ve Twitter. Bu iki ortamda da yeterince ses getirirseniz ve güncellerinizi paylaşırsanız yeterince takipçi toplarsınız. Bizim bir hatamız da bu idi. Sade ve kullanışlı bir sosyal paylaşım platformu ile güzel bir takipçi kitlesi oluşturabilir, yaptığınız işten aldığınız zevki artırabilirsiniz.

  Benim fikirlerimi dikkate alacak olursanız blog'dan ayrılmayın derim. Bunun yerine sosyal paylaşım ortamlarında reklam yaparak biraz daha kitleyi genişletebilirsiniz. Kanımca bunun maliyeti yeterince düşük olur. Bir de güzel bir Chat ortamı oluşturursanız yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 6. İsterseniz turkanime.tv duyuru kısmına koyayım bu duyuruyu, bunu istiyorsanız ulaşın bana amt'den v.b. bir yerden. (Baryshx)

  YanıtlaSil
 7. Bu durum bana Peace Fansubu hatırlattı. Peace fansub da uzun bir süre blog olarak hayatını sürdürmüştü ve ben o zamandan beri blog sisteminin Fansublar için oldukça kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Keza sizin blogunuz da oldukça estetik ve işlevsel. Diğer fansubların aksine bu basit yapıda olmasını ben daha çok seviyorum.

  Eğer bahsettiğiniz daha interaktif platform forum benzeri bir sistemse şahsen ben bu blogun basitliğini özleyeceğim. Bu sistemin noksanlarını üstteki arkadaşın bahsettiği gibi bu blog üstünden geliştirmelerle kapatmanızı tercih ederim. Divxplanette olduğu gibi sitenin biri paylaşım biri saohbet/iletişim için olan iki parçadan oluşmasını isterdim ama muhtemelen ikisini de yürütmek sizin için meşakkatli olacaktır.

  Son olarak söylemek istiyorum ki benim gibi bazıları muhtemelen fansubun şu anki halinden ve gidişatından memnun olduklarından ötürü yeniliğe karşı tutum sergileyor. Eğer platform değişikliği kararı alırsanız da size güvenimiz tam.

  YanıtlaSil
 8. Aslında daha önce gördüm şu yazıyı ama şimdi yazasım geldi biraz üşengeç biriyim kusura bakmayın. Ama şöyle bir acı gerçeği görüyoruz hardsub yapmayınca kimse bu işi siklemiyor. Peacefansub'da bi olay olsa baya bi yorum olur ama burada yok denecek kadar az. İşiniz bu kadar kaliteliyken indirmelerin ve yorumların bu kadar azlığı durumun içler acısı halini gösteriyor. Halbuki ideal fansub dediğin Veteransubs gibi olmalı. Benim için tek sıkıntı torrent indirememem yoksa sıkıntı ettiğim bir şey yok. Onu da başkasına indirtip megaya yükletirim. Daha geniş içerik deniyor da bunu biraz açar mısınız acaba? Daha fazla seri mi yoksa farklı tür şeyler. Hoş farklı tür şey ne olacak onu da düşünemiyorum. Bana göre az seri olması çok serinin kaplumbağa hızında ilerlemesinden iyidir. Yormayın kendinizi. 10 seriye başlanıp 3 ü yarım kalacağına 4 seri tamamlansa daha iyidir gözümde. Sohbet ortamı da yalan olur demedi demeyin. Animemangatr, Divxplanet(forum anime başlıkları) ya da Soutensubs. Kim buralara gidip sohbet ediyor. En çok sohbet edilen AMT bunlar arasından. Oradakilerin de % 90'ı ingilizce izliyor. Çevirmenleri inaktif olunca AMT forumu da öldü. Bana göre forum tarzı bir şey sırtınızda ölü yük taşımaktan başka bir işe yaramaz. Bende isterim animeler hakkında konuşayım sohbet edeyim ama evimde net yok ve telden anca güncellere bakıyorum. Teşekkür etmeye üşeniyorum. Zaten teşekkür edince zınk diye animeyi de indirmiyorum. Fi tarihinde anca :)

  Heves kırıcı yorumumdan dolayı kusura bakmayın ama ileride daha çok kızıp çeviri işini bırakmanızdan iyidir :)

  YanıtlaSil
 9. Öncelikle herkese yapıcı yorumları için teşekkür ederim. Değişikliği biraz da kendimiz için düşünüyoruz. Belki daha fazla takipçi ediniriz dedik. Hem blogda bizi kısıtlayan durumlar da var, gruptaki arkadaşların yapmak istediği birtakım şeyler bakımından... Sohbet ortamına gelince... Sohbet ortamı oluşmasını da biraz da kendi arkadaş çevremiz için istiyoruz. Bir ortam olsa da takılsak diyen arkadaşlarımız var. Kendi küçük bir grubumuz da olsa bunu yapmayı planlıyoruz.

  Kafama takılan bir mesele üstteki yorumda hardsub yapmama olayımız. Bu durumu hakikaten anlamadım. Doğru çözücüler ve yürütücüleri kullandığın takdirde ekranda görünen altyazı .mkv softsubında da aynı hardsubta da. Ayrıca CCCP ve MPC kullanın diye ısrarla her gönderinin altına da yazıyorum. Merak ettim yani sırf hardsub değil diye siklenmeme sebebini. Herkes mi flash belleği veya taşınabilir diski kullanarak televizyonda izliyor anlamadım ki :D Hem softsub yapınca videoyu ekstra yıpratmadığımız için video kalitesi de korunuyor.

  Dipnot: Hevesimiz kırılmaz merak etme :D Kırılacak olsa serilerimiz çok ilgi görmüyor diye çoktan kırılırdı :D Biz sevdiğimiz işi, sevdiğimiz şekilde yapabildiğimiz için yeterince mutluyuz.

  YanıtlaSil